18 października 2013

Puzzle od moich ukochanych Francuzów

Ci z Was, którzy są z nami trochę dłużej, wiedzą, że uwielbiam francuskich projektantów zabawek i ilustratorów. Szczególnie Djeco i Janod.

Dzisiaj czas na puzzle w wersji giga.Puzzle Janod mają 39 elementów i po ułożeniu 53 x 116 cm wysokości(!). Brzeg jest nieregularny, a sam papier matowy - przypomina trochę wydruki satynowe. Nice.
Z założenia przeznaczone są dla dzieci 4+, pewnie ze względu na sto, że obrazek jest skomplikowany i do tego w pastelowych kolorach. Miśka ma 2,5 roku i z aktywną pomocą rodzica świetnie sobie radzi z jego ułożeniem. Musi mieć jednak 100% ochotę na te puzzle, ponieważ wymaga to od niej pełnej koncentracji i skupienia. Obrazek przedstawia bajkową podróż ze snu, wyprawę dookoła świata, która uruchania dziecięcą (i nie tylko) wyobraźnię. Bardzo go lubię.
Inne puzzle z tej serii można obejrzeć TUTAJ.

Okrągłe puzzle od Djeco można kupić w wersji Pory dnia i Pory roku. Miśka ma tą drugą wersję. Po złożeniu 24 elementów powstaje koło o średnicy 65 cm, a dodatkowo dostajemy miniaturę obrazka w całości i 4 postaci dzieci ubrane na pogodę i niepogodę. Wydruk jest fantastyczny - gruby karton i piękny połysk.
Puzzle są przeznaczone dla dzieciaków 3+. Stwierdzam z dumą, że dzisiaj Miśka po raz pierwszy ułożyła je sama. Na początku ich kolisty kształt był poważnym utrudnieniem, w końcu coś zawsze jest do góry nogami. Sam obrazek jest świetnie przemyślany, kolory, piktogramy na wewnętrznym kręgu, detale - to wszystko ułatwia układanie. Kocham te lekko futurystyczne drzewa, kwiaty, liście i inne detale.
A Miśka nauczyła się już rozróżniać zimę, jesień i lato. Z wiosną jeszcze jest ciężko, ale i do tego dojdziemy. Najważniejsze, że ona ma frajdę i że sama z siebie wyciąga puzzle z półek. Polecamy!

Puzzle JANOD mamy z Allegro, second hand.
Puzzle DJECO mamy STĄD.
4 komentarze:

 1. wow, podobają mi się te puzzle djeco pory roku- bardzo! chociaż my na puzzle jeszcze trochę za mali:)

  OdpowiedzUsuń
 2. UWielbiam Djeco..Janod widziałam i wzdycham....my przygodę z puzzlami dopiero zaczynamy. Jakoś się tak złozyło ze Wiki miała same dwuelementowe na zasadzie skojarzeń.

  OdpowiedzUsuń
 3. Djeco mamy, ale w wersji dzień-noc :) bardzo lubimy, bardzo! mimo że już za proste ;) do Janod wzdychałyśmy, ale cóż - kasa poszła na książki ;)) uściski przesyłamy!

  OdpowiedzUsuń
 4. oj marzą się nam te puzzle, marzą. ALe chyba nasza Zosia za mała jeszcze. Wrzucamy to torby z marzeniami;)

  OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...