16 października 2012

Kiedy będę duży, to zostanę dzieckiem | Maciej Blaźniak

Kim chciałeś zostać, kiedy byłeś dzieckiem? Policjantem, lekarzem, strażakiem, supermanem? Mały Franek, kiedy dorośnie chce zostać dzieckiem. Bo bycie dzieckiem nie jest nazbyt ciężkie & będzie mógł z ochotą stawiać zamki z błota.

Pytacie skąd pomysł? Nietrudna to sprawa,
wszak życie dzieciaka to wieczna zabawa.Sympatyczna książka ze świetnymi ilustracjami. Minimalistyczne, monochromatyczne tło doskonale eksponuje Franka i jego pomysły. Miś pokochał Franka. Bezgranicznie.
Książkę mamy bezpośrednio od małego łódzkiego wydawnictwa Ładne Halo, założonego przez Macieja Blaźniaka. Serdecznie kibicuję tego typu autorskim inicjatywom. Z mojego doświadczenia wynika, że małe niezależne wydawnictwa wydają najlepsze książki. Książka była nominowana do nagrody za Najpiękniejszą Książkę Roku 2010 przez Polskie Towarzystwo Wydawców Książek.

Do kolekcji Misiowi brakuje jeszcze: O psie, który szukał, do którego się przymierzamy. Już teraz szukający Pies "wisi" u nas na ścianie w sypialni, ponieważ do książki o Franku dołączono wspaniałe pocztówki z ilustracjami, które od razu wylądowały w ramkach.
Niedługo, po długiej ciszy, Ładne Halo wydaje Lalę Lolka z ilustracjami Katarzyny Boguckiej. Już nie mogę się doczekać!

Teraz kiedy zrobiło się jesiennie, cały czas mam w głowie:
Pokusą jest wielką, i to niesłychanie,
po mokrych kałużach beztroskie skakanie.


KIEDY BĘDĘ DUŻY TO ZOSTANĘ DZIECKIEM
autor i ilustrator: Maciej Blaźniak
wydawnictwo: Ładne Halo
Książkę mam STĄD


BLOG 567-13
BLOG 567-14
BLOG 567-16
BLOG 567-17
BLOG 567-22

2 komentarze:

  1. UWIELBIAM wszystko z Wydawnictwa Ładne Halo! i zawsze powtarzam, że bardzo im kibicuję :) Franek i u nas pokochany, a Ewa rzuca tekstami z tej książki :) i tak bez uprzedzenia rzuciła dziadkowi: - Podkradania gruszek dziadek nie uznaje :D dziadek zdębiał :)))

    OdpowiedzUsuń
  2. My również mamy i kochamy! Wszystkie, choć pies leciutko na prowadzeniu ;) I czekamy na kolejną perłę ;D I już nie wiem kto bardziej - ja czy córa ;P

    OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...